850 dönüm arazi üzerine kurulu Sanayi Sitemizde ;

44 adet blok halinde bürüt 144 m2 büyüklüğünde 2024 adet atölye , Büyük Oto çarşı gurubunda 600 adet işyeri ve 22.000 m2 inşaat alanlı İdari Ticari ve Sosyal tesisimiz ve Bursa’mızın 3.büyük camii olan Otosansit Camii bulunmaktadır.

1998 yılında hizmete açılan sitemizde bugün irili ufaklı yaklaşık 1.000 firma 2024 adet atölye ve 600 adet işyerinde  otomotiv, tekstil , kauçuk , mobilya , makina imalatı , demir , çelik , saç , metal , plastik doğrama ,torna ,freze ,tesfiye , vb. imalat alanında faaliyet göstermektedir.

Sitemiz içerisinde  Bursa Kamyon Kamyonet ve İş makinaları Toplu işyeri Yapı kooperatifi galeri inşaatlarını  tamamlamış ve 28 adet Galerici firma sitemizde faaliyete geçmiştir. Sitemizin doğu tarafında ise büyük tonajlı arabalar için ayrılmış Kamyon ve Tır garajı mevcuttur.

ARSANIN YERİ VE ALINIŞI

Yıldırım ilçesi Bursa-Ankara yolu 7.km.sinde 850 dönümlük geniş bir arazi üzerinde kurulu sitemizin arsaları,Bursa Belediyesi tarafından yapılan mevzi imar planları,İmar İskan Bakanlığınca onaylandıktan sonra Arsa Ofisi Genel Müdürlüğünce 8.Kasım.1979 tarihinde kamulaştırılmaya başlanan arazinin istimlaki tamamlanarak 1989 yılında ihale suretiyle kooperatifimize devredildi.

1990 PROBLEMLERİN ÇÖZÜMÜ VE İHALE

Ancak Arsa Ofisi Genel Müdürlüğünce (Yeni haliyle TOKİ) istimlak edilmiş olmasına rağmen arazi boşaltılmadan ve hukuksal problemleri çözülmeden kooperatifimize devri yapılmıştı. Kooperatifimiz bir yandan kamulaştırma süreci uzun süren arazinin içindeki işgalcileri çıkarılması, mağdur olan gerçek hak sahiplerinin sorunlarını giderilmesiyle uğraşırken , bir yandan da ihale hazırlıklarına başladı.Yapılan ihale neticesinde İnşaatlarımız 1990 yılında YALÇIN İnşaat Firması taahhüdü altında başladı.

YIL 2003 SİTENİN AÇILIŞI

I.Etap 1432 birim atölye 1998 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL tarafından hizmete açıldı. II. Ve III.Etap 592 adet Atölyenin de 2003 tarihinde bitirilerek hizmete açılmasıyla sitemiz de doluluk oranı hızlı bir şekilde artmaya başladı.

Sanayi Sitemize ulaşım konusunda 2014 Yılında başlatılan METRO(Raylı sistem) hizmetleri ayrı bir ivme kazandırmıştır.Metronun yanında otobüs ve minibüslerde Sanayi Sitemize ulaşmak isteyenlere kolaylık sağlamaktadır.Ayrıca Şehrin merkezine 8 km. uzaklıkta bulunan Sanayi Sitemiz ana çevre yoluna olan  bağlantısı ile de şehir içi ve şehirlerarası yolcuk ve mesafeleri kısaltmıştır.

Bugün Sanayi Sitemiz merkezinde bulunan İdari Ticari Sosyal Tesisimizde ; 4 adet banka şubesi (İş Bankası,Yapı ve Kredi Bankası,Halk Bankası,Garanti Bankası ) hizmet vermektedir.Ayrıca 4 adet ATM yeri mevcut olup bunlardan 2 ATM Akbank ve Türk Ekonomi Bankası kullanımdadır,diğer iki ATM yeri içinde diğer banka şubelerine yazı yaılmıştır.İdari Ticari Sosyal Tesisimizin geniş bir park alanı bulunmaktadır.Park probleminin olmayışı ve sitenin  ticari potansiyeli Banka şubelerinin hızla açılmasında büyük etken olmuştur.

Yeşil Vergi Dairesi  Otosansit Tahsilat  Şubesi 08.12.2008  tarihinden bu yana İdari Ticari Sosyal Tesisimizde motorlu taşıtlar ve idari para cezaları tahsil hizmeti vermektedir.

PTT Genel Müdürlüğü  ve Bursa Posta Dağıtım Müdürlüğü ile kooperatifimiz arasında anlaşma sağlanmış , İdari Ticari Sosyal Tesisimizde kooperatifimize ait bağımsız bölümlerde Posta Dağıtım işlemleri ve PTT Kargo  hizmetleri de başlatılmıştır.

İdari Ticari Sosyal Tesisimizde yukarıda sayılan kurumların dışında kendi Yönetim bölümümüz, 20.Noterlik , 1 adet Mali Müşavirlik firması,1 adet Sigorta firması, 4 adet farklı büyüklüklerde olan düğün ve kına salonları ve çeşitli firmalar bulunmaktadır.

Bölge olarak Değirmenönü,Şirinevler,75.Yıl mahallelerinin merkezinde bulunan Bursa’mızın gözbebeği Yiğitler Mahallesi Yıldırım ilçesinde bulunmaktayız.Bursa’mızın tarihi köylerinden olan Cumalıkızık neredeyse yürüme mesafesindedir.

Yukarıdaki açıklamalardan anlaşılacağı gibi Bursa’mızın ağır yükünü taşıyan Otosansit Sanayi Sitemiz emin adımlarla yürümeye ve büyümeye devam etmektedir.