Ana sayfa Haberler Yeni web sitemiz yayında

Yeni web sitemiz yayında

850 dönüm arazi üzerinde kurulu OTO SANSİT içerisinde bürüt 144 m2 büyüklüğünde 2024 adet atölye ve 22.000 m2 inşaat alanlı Sosyal Tesis bulunmaktadır.

1973 yılında farklı meslek gruplarında faaliyet gösteren küçük ölçekli atölyeler düzenli bir ortamda daha iyi faaliyet gösterebilmek için Bursa’nın doğusuna bir sanayi sitesi kazandırabilmek amacıyla S.S.OTOSANSİT – Oto Sanatkarları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’ni kurmuştur.

38 yıl önce kentin doğusunda 850 dönüm arazi üzerinde kurulanOtosansit tek çatı altında kooperatif olmanın getirdiği güç ve sinerji ile her geçen gün büyüyerek ve güçlenerek ciddi mesafeler katedmiştir. Günümüzde otomotiv, tekstil, kauçuk, mobilya, makine imalatı, demir, çelik,saç, metal ,plastik doğrama, torna freze tesviye, kimyevi imalatlar alanında faaliyet gösteren yaklaşık 900 firma, 2024 atölyesi ile hizmet vermekte olan OTOSANSİT bünyesinde çok amaçlı salonları ve sosyal tesisi bulunan yönetim binası yer almaktadır.

Bir sanayi sitesi olmanın ötesinde şehrin doğusuna bir sosyal tesis ve yaşam alanı da kazandıran OTOSANSİT SOSYAL TESİSLERİ’nde bankalar, bürolar, çok amaçlı toplantı salonları, düğün salonu, lokal, lokanta ve restoranlar ve yönetim merkezi bulunmaktadır.